۶۰هزار طلبه غیرایرانی از جامعه‌المصطفی فارغ‌التحصیل شدند


مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه قم

رییس مجتمع آموزش عالی المصطفی در اصفهان گفت: جامعه المصطفی وظیفه تعلیم و تربیت طلاب غیر ایرانی را بر عهده دارد و تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان فارغ التحصیل داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت السلام و المسلمین سیدابراهیم ملکی به مناسبت مرحله نهایی و آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی اظهار کرد: جامعه المصطفی پرچمدار نشر و گسترش اسلام در جهان اسلام و تمدن ساز برای اسلام ناب است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان ناراحت و نگران توسعه و گسترشی هستند که در کل جهان درحال شکل گرفتن است، افزود: جامعه المصطفی شکل گرفته و برآمده از حوزه های علمیه است. بر آمده از افکار و عقاید اهل بیت (ع) است. جامعه المصطفی دستاورد انقلاب است و امروز به واسطه جامعه المصطفی میلیاردها بار نام قرآن و اهل بیت(ع) برده شده و دین، تشیع و اسلام در جهان اسمی دارد.

رییس مجتمع آموزش عالی المصطفی در اصفهان گفت: جامعه المصطفی وظیفه تعلیم و تربیت طلاب غیر ایرانی را بر عهده دارد و تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان فارغ التحصیل داشته است. در حال حاضر حدود ۴۰ هزار نفر مشغول تحصیل در جامعه المصطفی هستند که حدود ۲۰ هزار نفر آن در ایران و حدود ۲۰ هزار نفر در کشورهای خارجی مشغول به تحصیل هستند.

حجت‌الاسلام ملکی تصریح کرد: امر آموزش شامل زنان و مردان و هم چنین همسران و فرزندان طلبه ها می شود.جامعه المصطفی بیش از ۱۸۰ رشته در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و هم چنین سطح های یک، دو، سه، چهار و پنج حوزه دارد. آموزش ها در این مرکز به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود و دارای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت است. در ۱۰ سال گذشته بیش از ۲۰هزار نفر دوره کوتاه مدت را گذرانده اند.

وی ادامه داد: جامعه المصطفی در ۷۰ کشور دنیا نمایندگی و با بیش از ۱۰۰ کشور ارتباط دارد. استان قم مرکزیت جامعه المصطفی در کشور است، اما این مرکز در شهرهایی از جمله اصفهان، مشهد، قشم، تهران و گرگان فعالیت دارد. جامعه المصطفی اصفهان بیش از ۱۰ سال است که تاسیس شده است و در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نفر طلبه آقا و خانم دارد. حدود ۲۵ رشته در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و هم چنین سطح های یک، دو، سه و چهار حوزه با بیش از ۱۴ گروه علمی و تربیتی و ۹ انجمن علمی دارد.

رییس مجتمع آموزش عالی المصطفی در اصفهان گفت: این اقدامات با حمایت آیت الله مظاهری و علمای دیگر و مسئولان اصفهان روز به روز رو به افزون است و بیش از ۳۲ ملیت و بیش از دو هزار نفر در حوزه نمایندگی اصفهان از ۵۰ ملیت آموزش دیده اند. فعالیت های جامعه المصطفی در حوزه های آموزش، پژوهش و قرآنی و حدیثی است. بیش از ۱۳۰ هزار نفر در سراسر دنیا از سوی جامعه المصطفی زبان فارسی را در مدت ۷ تا ۹ ماه به صورت فارسی به فارسی آموزش دیده اند.

حجت الاسلام ملکی با اشاره به برگزاری مرحله نهایی و آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی، افزود: جامعه المصطفی به منظور گرامی داشت خادمین و حوزه های قرآنی در دو حوزه مهارتی و معارف جشنواره مسابقاتی برگزار می کند. هدف از اجرای این مسابقات فرهنگ سازی در حوزه آیات و روایات است که میان طلاب غیرایرانی در داخل و خارج از کشور برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *