‌رونمایی«عشق و چیزهای دیگر» مصطفی مستور

 

تازه‌ترین رمان مصطفی مستور «عشق و چیزهای دیگر» روایتی معاصر از زندگی انسان ایرانی است که راوی در خلال بازگویی و پیشبرد زندگی خود، اشاره‌هایی به اتفاق‌های مهم تاریخ معاصر نیز دارد.
به گزارش ایبنا،«عشق و چیزهای دیگر» عصر پنج شنبه ۱۹ بهمن ماه سال جاری در کتابفروشی چشمه، شعبه کورش رونمایی شد و مصطفی مستور رمان جدید خود را برای طرفدارانش امضا کرد و به طور جداگانه به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد و از تجربه نوشتن خود با آن‌ها گفت.
این آیین که با استقبال طرفداران این نویسنده برگزار شد، چندین ساعت طول کشید.
«عشق و چیزهای دیگر» رمان خوشی خوانی است که راوی بر زندگی خود و شخصیت‌های دخیل در زندگی‌اش با جزییات وارد می‌شود و شرحی از دچار عشق پرستو شدن را به دست می‌دهد. راوی هانی یادگاری، متولد اهواز است که پنج سال بعد از شروع جنگ متولد می‌شود و پانزده سال بعد از شروع جنگ به دانشگاه می‌رود و نوزده سال و ده ماه و دوازده روز بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ عاشق پرستو می‌شود. او که در دانشگاه تهران فیزیک می‌خواند، نسبت خود را با جنگ بیان می‌کند و شرح می‌دهد که چرا تاکید بر فاصله اتفاق‌های مهم زندگی‌اش با جنگ دارد.
«عشق و چیزهای دیگر» فصل‌های کوتاهی دارد و کوتاهی فصل‌ها و شیوه من روایت و مملوس بودن اتفاق‌هایی که بازگو می‌شود، آن را خوش‌خوان می‌کند. در نگاه اول این رمان با کارهای دیگر نویسنده‌اش نیز تفاوت دارد. نکته مهم دیگر رمان جدید این نویسنده، دغدغه شخصیت‌هاست که برگرفته از پرسش‌های انسان ایرانی در روزگار نویسنده‌اش است.
مخاطبانی که برای شرکت در آیین رونمایی و جشن امضا نویسنده مورد علاقه‌شان در عصر پنج شنبه ساعت‌ها در صف ماندند، اغلب در حال خواندن رمان جدید مستور بودند و برخی از آن‌ها در مواجهه با نویسنده، از او درباره رمان، پرسش می‌کردند و حس و حال‌شان را توضیح می‌دادند و از نویسنده درباره چند و چون نوشتن این رمان می‌پرسیدند. مستور با حوصله به تک تک پرسش‌های مخاطبان خود و به طور جداگانه و از سر صمیمیت پاسخ داد.
مولف « عشق و چیزهای دیگر» به ایبنا گفت: خوانندگان کتاب های من زیاد نیستند اما همیشه احساس می کنم نسبت من با آن‌ها نسبت نویسنده-خواننده نیست. نسبت ما با هم نوعی خویشاوندی روحی است. همدیگر را که می بینیم، بدون این که با هم حرفی بزنیم، احساس می کنیم سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسیم. آن‌ها از طریق کتاب‌هایم مرا می‌شناسند و من چون می‌توانم حدس بزنم خوانندگان چنین کتاب‌هایی چه کسانی می‌توانند باشند، آن‌ها را می‌شناسم. این یک رابطه بی نظیر و جذاب و غیرقابل توصیف است. احساس می‌کنم ما، من و خوانندگانم، با هم جهان کوچک مشترکی داریم که می‌توانیم در آن نفس بکشیم و همدلی کنیم. مصطفی مستور با ابراز رضایت از استقبال خوب مخاطبان از کار جدید خود به ایبنا گفت: ناشر همزمان تا چاپ پنجم (هر چاپ ۲۰۰۰ نسخه) منتشر کرده و انتظار دارد برای نمایشگاه چاپ ششم را آماده کند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *