۱۲۰ فریم از ۷ عکاس جنگ در نمایشگاه «آتش سرد»

 

سرویس فرهنگی – هنری: گالری «سلام» از ۱۳ بهمن ۱۲۰ فریم عکس را از هفت عکاس دوره جنگ تحت عنوان «آتش سرد» به تماشای عمومی گذاشته است.
به گزارش خبرنگار ما ، در نمایشگاه «آتش سرد»، عکسهایی از مهرزاد ارشدی(عکاس آزاد اهل آبادان)، شهید سعید جان بزرگی (عکاس سپاه)، محمد حسین حیدری(عکاس سپاه)، جهانگیررزمی (عکاس روزنامه اطلاعات)، جاسم غضبانپور(عکاس آزاد اهل خرمشهر)، علی فریدونی ( عکاس خبرگزاری ایرنا)، بهرام محمدی فرد (عکاس روزنامه جمهوری اسلامی)، ساسان مویدی(عکاس مجله سروش و صدا و سیما) و عربعلی هاشمی(عکاس خبرگزاری ایرنا) ازجنگ ۸ ساله ایران و عراق با گرد آوری و انتخاب احمدرضا نوری و جاسم غضبانپور ارائه شده است.
عکسهای این نمایشگاه در ابعاد مختلف و از اندازه ۵۰×۷۰ سانتی متر تا ۱۲۰ ×۸۰ سانتی متربه نمایش گذاشته شده است.
علی فریدونی یکی از عکاسانی است که ۳۲ قطعه ازعکسهایش از دوران جنگ در این نمایشگاه ارائه شده است. او در ارتباط با دیگر ویژگی های این نمایشگاه گفت: عکسهای این مجموعه را هم عکسهای رنگی و هم سیاه و سفید تشکیل می دهند و می توان گفت ۵۰ درصد عکس های نمایشگاه«آتش سرد» برای اولین بار است که دیده می شوند.
فریدونی اظهار کرد: در این نمایشگاه در واقع قصه جنگ میان ایران و عراق از آغاز تا پایان آن با استفاده از عکسها روایت‌ می‌شود و جالب اینکه با وجودی که نمایشگاه «آتش سرد» در گالری‌ای در شمال شهر تهران به نمایش گذاشته شده اما با استقبال خوبی از سوی دیدارکنندگان مواجه شده است و دلیل آن علاوه بر گیرایی عکسها می‌تواند در چیدمان و نورپردازی نو و منحصر به فرد عکسها در گالری «سلام» باشد.
او همچنین گفت:عکسهای این نمایشگاه برای فروش گذاشته شده است و پایه قیمت آنها ۲ میلیون تومان است.
نمایشگاه عکس «آتش سرد» پیش از این قرار بود ۲۷ بهمن پایان یابد که با استقبال خوب دیدار کنندگان ، این نمایشگاه تا ۴ اسفند تمدید شده است و مراسم پایانی این نمایشگاه با حضور عکاسان این مجموعه جمعه ۴ اسفند برگزار می‌شود . بنابراین علاقه مندان دیدار این نمایشگاه فقط امروز و فردا، از ساعت ۱۵ تا ۲۱ فرصت دارند تا از آن دیدار داشته باشند.
گالری «سلام» به نشانی خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک وی ، خیابان فیاضی(فرشته)، مجتمع سام سنتر، طبقه یک منفی واقع است.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *