پیام وزیر ارشاد برای درگذشت محسن سلیمانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت محسن سلیمانی را تسلیت گفت.
متن پیام سیدعباس صالحی به شرح زیر است:
خبر درگذشت مرحوم مغفور محسن سلیمانی، مؤلف و مترجم آثار فرهنگی و ادبی و از فعالان عرصه مطبوعات و وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان، موجب تألم و تأسف شد. این ضایعه دردناک را به اصحاب علم و ادب و خدمتگزاران فرهنگ کشور به خصوص به خانواده محترم و وابستگان آن مرحوم، تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت دارم.»
تسلیت معاون فرهنگی
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز درگذشت محسن سلیمانی، نویسنده و مترجم، را تسلیت گفت.
در متن پیام محسن جوادی آمده است:خبر تلخ درگذشت ناگهانی مرحوم محسن سلیمانی، نویسنده و مترجم پرتلاش کشورمان موجب دریغ و افسوس شد. سال‌ها حضور آن مرحوم در حوزه ادبیات داستانی و نقد ادبی با توفیقات و ثمراتی همراه بود که آموزش نسل‌های تازه و علاقه‌مندان به ادبیات و معرفی آثار متعدد از ادبیات داستانی جهان به ایرانیان از آن جمله است. آثار متعدد ایشان در حوزه آموزش ادبیات همواره از جمله منابع و کتاب‌های مرجع این حوزه بوده است. همچنین تلاش‌های مرحوم محسن سلیمانی در موضوع دیپلماسی فرهنگی در سال‌های اخیر مسیری برای معرفی ادبیات کشورمان باز کرد.
اینجانب ضمن عرض تسلیتِ این ضایعه به خانواده محترم سلیمانی، بازماندگان و اصحاب فرهنگ به‌ویژه اهالی ادبیات، از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *