پاسداشت سعید یوسف نیا در «اوج»

 

چهل و یکمین نشست شب شاعر ویژه پاسداشت سعید یوسف‌نیا دوشنبه شب دوم بهمن با حضور این شاعر و جمعی از دوستانش در سازمان هنری اوج برگزار شد.
مرتضی امیری‌اسفندقه در این برنامه گفت: سعید یوسف‌نیا عقل منفصل سید حسن حسینی است. به یاد دارم که سید حسن با او مشورت می‌کرد. یوسف هیچگاه خودستا نبود و نوشته‌های تلخ و شیرین سید را که در یک گونی جمع شده بود، همه را تدوین کرد. او نوشته‌های بیدل پژوهی سید حسن را هم نگاه داشت و تدوینشان کرد. اگر سید جایی را هم اشتباه ثبت کرده بود، سعید اصلاح می‌کرد.
علیرضا قزوه از جمله سخنرانان این مراسم بود که گفت: سیدحسن حسینی و قیصر امین‌پور در حوزه هنری شیوه قهر و مهر داشتند. سید حسن شمسی بود و این دو با هم جمع می‌شدند. اگر امروز از قیصر اسم بیشتری در میان هست، به خاطر این است که او مهر بود و حسن شیوه شمسی داشت. به یاد دارم زنده یاد طاهره صفارزاده در آخرین دیداری که با او داشتم با همان تلخی از جنس سید حسن به من گفت «چرا اینقدر قیصر را بزرگ کرده‌اید و حق سید را ادا نکردید. حسن که از قیصر بزرگ‌تر بود.» بله واقعاً همینطور بود و سیدحسن سه سال از قیصر بزرگ‌تر بود و مواقعی پیش می‌آمد که قیصر با او مشورت می‌کرد.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *