وزیر فرهنگ: بازی‌های رایانه‌ای نیازمند نقطه اشتراک با بخش فرهنگ و اقتصاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید در حوزه‌ بازی‌های رایانه‌ای، به ویژه در بخش فرهنگ و اقتصاد به یک نقطه اشتراک رسید و از پیشنهادهای دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده کرد.
به گزارش ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در نشست شورای بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به جایگاه مهم بازی‌های رایانه‌ای از منظر صنعت و فرهنگ افزود: یکی از چیزهایی که در این عرصه مورد نیاز است، هماهنگی بین دستگاه‌های همکار بایکدیگر است تا با هم بتوانیم یک حرکت رو به جلو در حوزه بازی را ساماندهی کنیم.
وی ادامه داد: شواری هماهنگی بازی‌های رایانه‌ای با این نگاه کار خود را شروع کرده است و به مرحله کمیته‌بندی نیز رسیده است. بنابراین با تشکیل کمیته‌ها، دستگاه‌های مرتبط می‌توانند به ارائه نظرات خود بپردازند تا از پیشنهادات سازنده در مسیر شکل‌گیری این کمیته‌ها استفاده شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر ساختار چهار کمیته مشخص شده و جلساتی را هم برگزار کرده‌اند و این جلسات باید به صورت منظم تشکیل شود و نظرات کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. این روند می‌تواند امیدآفرین باشد و از ابتدا با ساختاری مستحکم‌تر درآینده شاهد نقاط ضعف‌ و کاستی نباشیم.
صالحی یادآور شد: هدف شورا این است که همگرایی ما حداکثری شود و مداخلات ما به صورت هم پوشانی‌ها و دخالت‌هایی که ممکن است در کار یکدیگر ایجاد شود از بین برود یا آن را به حداقل برساند.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *