وزیر آموزش و پرورش: از حذف آزمون با تمام وجود دفاع می کنم

وزیر آموزش و پرورش گفت: متأسفانه یکی از سازمان‌هایی که افراد در مقابل تحولاتش مقاومت می‌کنند آموزش و پرورش است؛ اخیراً با هدف ایجاد نشاط در دانش آموزان ابتدایی قدم بسیار کوچکی در زمینه حذف آزمون برداشتیم اما متأسفانه با هجمه‌ای عظیم در این زمینه مواجه شدیم؛ هرچند اینجانب با تمام وجود جلوی فشارها ایستادگی خواهم کرد.
به گزارش فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد، اظهارداشت: ما امروز مخالف جداسازی بچه‌ها با معیارهایی همچون پولدار و بی‌پول و فرزندان مقامات و افراد عادی هستیم و خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌های کمک درسی هستیم بنابراین آزمون را از دوره ابتدایی حذف کردیم تا نشاط و سرزندگی را به مدارس هدیه دهیم.
بطحایی گفت: در جامعه امروزی مشاهده می کنیم برخی جوانان با کوچکترین مشکل اقدام به خودزنی می‌کنند یا در زندگی مشترک سریعاً سراغ طلاق می‌روند؛ این موضوع ناشی از آن است که افراد در مدرسه مهارت صبر و تحمل و حل مسائل زندگی را فرا نگرفته‌اند؛ امروز ما با تحول و تغییر، دنبال آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان هستیم.
وزیر آموزش و پرورش با ستایش از خیرین مدرسه ساز تصریح کرد: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می‌شود، ساختمان یک مدرسه را نمی‌سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می‌سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می‌آورد. وی افزود: هرچند ممکن است تلاش‌های خیرین از دید مسئولین پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود. وی اجرای طرح هایی مانند خواهر خوانده در امر مدرسه‌سازی را به خیرین پیشنهاد کرد و افزود: به عنوان مثال چقدر خوب است دانش‌آموزان ناحیه ۳ شیراز مدرسه‌ای در یکی از روستاهای سرباز سیستان وبلوچستان بسازند تا فرهنگ مدرسه‌سازی در جامعه ارتقا یابد.
وزیر آموزش و پرورش از اختصاصی شدن منابع درآمدی آموزش و پرورش درسال ۹۷ خبر داد و گفت: تا کنون اگر ملکی در آموزش و پرورش فروخته می‌شد پولش به خزانه واریز می شد اما از سال آینده پس از دو هفته این مبلغ می تواند در همان استان هزینه شود.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *