نمایشنامه‌های قوی در اختیار فعالان حوزه تئاتر قرار گیرد


نوشتن

رییس انجمن نمایش بسیج هنرمندان با اشاره به جشنواره استانی تئاتر بسیج مساجد گفت: یکی از مشکلات اصلی این جشنواره، این بود که نمایش‌نامه خوب نداشتیم؛ ما باید این مسئله را بررسی کنیم و متون خوبی را در اختیار فعالان این حوزه قرار دهیم؛ چرا که ضعف بیشتر کارها متن نامناسب بود.

  علی روحی –  رییس انجمن نمایش بسیج هنرمندان – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، درباره جشنواره استانی تئاتر بسیج مساجد که یکم تا سوم بهمن ماه در شهرستان نیشابور برگزار شد، بیان کرد: : ۸۵ اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد که ۴۵ اثر مورد بازبینی قرار گرفت از این تعداد ۱۷ نمایش در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی به جشنواره راه پیدا کردند و از یکم تا سوم بهمن‌ماه در شهرستان نیشابور به اجرا گذاشته شدند همچنین دو اثر صحنه‌ای به دبیر خانه معرفی شده و برگزیده‌ها نیز معرفی شدند.

وی افزود: این جشنواره برای اولین بار با نگاه حمایتی به تئاتر مساجد و بسترسازی برای فعالان این حوزه برگزار شد، همین طور ما دو اثر صحنه‌ای را به دبیرخانه مساجد کشوری و دو اثر خیابانی را به جشنواره کشوری فتح خرمشهر معرفی کردیم و دو اثر صحنه‌ای دیگر نیز برای اجرای عمومی انتخاب شد.

روحی درباره نقاط ضعف جشنواره گفت: هر جشنواره‌ای که برای اولین بار برگزار شود، طبیعتا نقاط ضعف و کاستی‌هایی دارد. یکی از مشکلات اصلی این جشنواره، این بود که نمایشنامه خوب نداشتیم؛ ما باید این مسئله را بررسی کنیم و متون خوبی را در اختیار فعالان این حوزه قرار دهیم چرا که ضعف بیشتر کارها متن نا مناسب بود.

دبیر جشنواره تئاتر بسیج اضافه کرد: دلیل این که ما میزبانی را در مرکز قرار ندادیم، این بود که شهرستان ها نیز جدی گرفته شوند و نقطه مثبت آن کنار یکدیگر قرار گرفتن ارگان‌ها در شهرستان‌هاست.

علی روحی درباره میزبانی نیشابور گفت: وقتی ما شهرستان را مد نظر داریم امکانات خودش را باید در نظر بگیریم ولی در نیشابور تمام ارگان‌ها کمک کردند و ۳ روز با کیفیت جشنواره را که متولی آن سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی بود، برگزار کردند تا فضای قابل تحملی را بسازند و  از دو ماه قبل از شروع جشنواره همه برای برگزاری هر چه بهتر همکاری کردند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *