نام ۵ ایرانی در فهرست معماران تأثیرگذار خاورمیانه

 

معتبرترین نشریات بین‌المللی معماری خاورمیانه در شماره سال جدید خود اقدام به معرفی فهرستی از اثرگذارترین معماران منطقه کردند که در آن، نام ۵معمار ایرانی به چشم می‌خورد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجله «آرشیتکت» (Architect) و سایت «دیزاین‌مِنا» (Designmena) زیرمجموعه نشریه itpکه ۷۵مجله در زیرمجموعه خود دارد، از معتبرترین نشریات بین‌المللی معماری منطقه، هر سال پس از برگزاری جایزه معمار خاورمیانه، در اولین شماره سال جدید خود اقدام به معرفی فهرستی از اثرگذارترین معماران منطقه می‌کند، که در فهرست سال ۲۰۱۸این مجله نام ۵معمار ایرانی به چشم می‌خورد.
امیرحسین حاجی‌زاده، آرش غلامعلی طهرانی، بهزاد اتابکی، کوروش حاجی‌زاده و محمد خاوریان (به ترتیب حروف الفبا) معماران ایرانی حاضر در این لیست هستند، که همگی به خاطر احترام به فرهنگ و تاریخ بومی خود، معماری زمینه‌گرا و تلاش جهت احیای ریشه‌های معماری ایرانی انتخاب و برگزیده شده‌اند.
این افراد همچنین در «جایزه معمار خاورمیانه» امسال نیز به همراه چند معمار ایرانی دیگر، جزو منتخبین این جشنواره بین‌المللی بوده‌اند.
کورش حاجی‌زاده و امیرحسین حاجی‌زاده برنده جایزه پروژه مفهومی سال خاورمیانه و منتخب جایزه دفتر معماری سال (زیر ۱۰۰نفر پرسنل)؛ آرش غلامعلی طهرانی منتخب دریافت سه جایزۀ پروژه فرهنگی سال، پروژه عمومی سال و پروژه تجاری سال؛ بهزاد اتابکی منتخب دریافت جایزه معمار سال و محمد خاوریان منتخب دریافت جایزه معمار جوان سال بوده‌اند.
همچنین یادآور می شویم، کوروش حاجی‌زاده برای پنجمین سال متوالی است که از سال ۲۰۱۴و پس از کسب عنوان «معمار سال خاورمیانه ۲۰۱۳» در این لیست حضور دارد.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *