مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد به بهره‌برداری کامل می‌رسد


باغ موزه دفاع مقدس همدان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد گفت: تمام بخش‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد رجبی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد ۲۰ هزار مترمربع مساحت دارد، توضیح داد: این مرکز فرهنگی در سه بخش تکمیل شده است. بخش نخست آن محوطه است که ۱۶ هزارمترمربع مساحت دارد. ساختمان اصلی نیز ۳۸۰۰ مترمربع مساحت دارد و در دو طبقه ساخته شده است.گالری‌های نمایشگاهی و سالن آمفی‌تئاتر در ساختمان اصلی جانمایی شده‌اند و در این بخش‌ها سوژه‌ها، اسناد و مدارک و آثار حجمی به نمایش درآمده است.

رجبی گفت: ساختمان اداری مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد هم ۲۷۵۰ مترمربع زیربنا دارد و در سه طبقه ساخته شده است. ساختمان مرکز اسناد، کتابخانه، مدیریت موزه و نمازخانه در این ساختمان قرار دارند. این بخش سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه تمام بخش‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان تکمیل شده است به طور همزمان و به وسیله ویدئو کنفرانس در ایام دهه فجر همراه با سایر مراکز فرهنگی دفاع مقدس استان‌ها به بهره‌برداری کامل خواهد رسید. همچنین قرار است پیکر شهید گمنام در این مرکز به خاک سپرده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *