فرمت صوتی همچنان پررونق در بازار کتاب آمریکا

اتحادیه ناشران آمریکا با جمع‌آوری آماری از بیش از هزار ناشر این کشور اعلام کرده است که کتاب‌ صوتی همچنان یکی از پررونق‌ترین فرمت‌های موجود در بازار کتاب این کشور است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از فوربس، اتحادیه ناشران آمریکا(AAP) با اعلام رشد دانلود کتاب‌های صوتی در این کشور اعلام کرده است میزان درآمد ناشران از قبال فروش این کتاب‌ها هر روز بیشتر می شود. این اتحادیه میزان رشد فروش کتاب‌های صوتی را در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی در حدود ۴۵درصد اعلام کرده است.

این آمارهای اتحادیه ناشران آمریکا در حالی بیان شده است که میزان فروش کتاب‌های صوتی در ماه ژانویه همین سال در حدود ۳۷درصد کل فروش کتاب توسط ناشران آمریکایی بود.

سایت آئودیبل(Audible) متعلق به فروشگاه آمازون نیز از فروش بالای کتاب‌های صوتی خبر می‌دهد. آمازون در اوایل سال ۲۰۱۸ در نظرسنجی از کاربرانش اعلام کرد که حدود ۱۸درصد از کسانی که برای خرید کتاب الکترونیک به سایت آمازون می‌آیند، کتاب صوتی نیز گوش می‌کنند.

اتحادیه ناشران آمریکا اعلام کرده است آمارهای جمع‌آوری شده از حدود ۱۱۰۰ ناشر کتاب در این کشور نشان می‌دهد تعداد مشتری‌های کتابی که به کتاب صوتی گوش می‌کنند هر روز نسبت به گذشته بیشتر می‌شود.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *