ضرورت برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای رشد اشتغال فارغ‌التحصیلان

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های کشور از آنان خواست تا برای رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ‌التحصیلان خود برنامه‌ریزی کنند‌.
به گزارش ایسنا، در قسمتی از بخشنامه دکتر مسعود برومند به رؤسای دانشگاه‌ها آمده است، یکی از شاخص‌های مهم در ارزیابی‌ها و تصمیم‌گیری‌های مرتبط، درصد فارغ‌التحصیلان شاغل هر رشته و دانشگاه است. این شاخص می‌تواند درک مناسبی از کیفیت علمی و مهارتی فارغ‌التحصیلان و همچنین بازار کار و نیازهای کشور باشد، لذا طبق ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عتف، دانشگاه‌ها مکلفند نسبت به رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ‌التحصیلان خود برنامه‌های مناسبی را برای بهبود این شاخص تدوین کرده و به اجرا بگذارند .
بر این اساس ضروری است که دانشگاه‌ها برای اجرای این امر تمهیدات لازم را فراهم و با به کارگیری مناسب دفاتر ارتباط با صنعت، انجمن‌های فارغ‌التحصیلان و دیگر ظرفیت‌های موجود، شیوه مناسبی برای این امر تدوین کرده و به اجرا گذارند .
در این بخشنامه آمده است، دانشگاه ها ضمن بهره‌برداری از نتایج کیفی و ارزشمند اینگونه بررسی‌ها، نسبت به تکمیل و ارسال گزارش‌های ۶ ماهه اقدام کنند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *