شماره ۷۹ «نسیم بیداری» منتشر شد

 

هفتاد و نهمین شماره «نسیم بیداری» به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی سید‌محمد مهدی طباطبایی منتشر شد.
شماره جدید نسیم بیداری با گزارش دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با عنوان «عزت دنیای اسلام در گرو وحدت و استقامت است… آغاز شد و عنوان مجموعه مطالب ویژه این شماره ‌ «زنده‌باد دانشگاه» است و در آن گفت‌و‌گوهایی با صادق زیبا‌کلام، موسوی لاری، حسن محدثی، پیروز مجتهد‌زاده، صادق کوشکی، غلام‌عباس توسلی، تقی آزاد ارمکی، عبدالله ناصری، فاطمه راکعی، خواجه سروی، حسین باهر، رضا احمدی، داود سلیمانی، فاضل میبدی، نجفقلی حبیبی، محمد‌تقی رهبر، امیر محبیان، غلامرضا ظریفیان به همراه میزگرد احسان شریعتی و خانیکی و روایت‌هایی از شریعت رضوی، علی‌اکبر سیاسی و مسعود حجازی. در بخش دیگری از این شماره نسیم بیداری حاصل نظرسنجی از شخصیت‌های فرهنگی، هنری و سیاسی دربارة خداحافظی انتظامی از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با عنوان «بدرقه باشکوه» است.
عناوین دیگر مطالب نسیم بیداری به این شرح است: ایران و عربستان، جنگ سرد یا گرم؟، مرگ پایان آخرین قمار سیاسی عبدالله صالح. کلاف سردرگم خاورمیانه، زلزله تهران، خیلی دور خیلی نزدیک، ترامپ به دنبال جلب نظر صهیونیست‌ها، جفای به حقیقت در فیلم مستند «قائم‌مقام»، گزارشی از سمپوزیوم اکنون، ما و شریعتی، مجموعه مطالبی درباره نظام، رسانه‌ای شامل، مقاله، نقد و میزگرد. در بخشی از یادداشت مدیرمسئول این شماره با عنوان «ارمغان نسیم بیداری» آمده است: «… همه ظرافت‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی فعالیت در عرصه خطیر رسانه را که البته کم هم نیستند، اگر به یکسو و اینهم، مشکل بزرگ صنعت وابسته و امروزه ورشکسته مطبوعات کاغذی در دنیای امروز به طور عام و به طور خاص در کشور ما، چونان سد و مانع بسیار بزرگی رُخ‌نمایی می‌کند و انگیزه‌های حضور در این مجال را به حداقل و حتی نزدیک به صفر کاهش می‌دهد. این سؤال مهمی است که آیا اساساً با وجود ظهور رسانه‌های متنوع جدید مبتنی بر تکنولوژی‌های تازه، می‌توان ضرورتی برای بقای رسانه‌های سنتی چون مطبوعات کاغذی
یا‌فت؟ و حتی در صورت تشخیص و کشف ضرورت، شانسی هم برای این ماندگاری می‌توان متصور شد؟ انگیزه استمرار فعالیت نسیم بیداری با وجود مشکلات عدیده و بسیار جدی که در طی مدت انتشار خود داشته است، پاسخ مثبت به سؤال نخست بوده است….
شماره جدید نسیم بیداری در ۱۳۰ صفحه با بهای ۰۰۰ر۱۰‌تومان منتشر شده است.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *