شماره ۲۳ «قهوه» منتشر شد

 

بیست و سومین شماره مجله «قهوه» به صاحب‌امتیازی، مدیرمسئولی و سردبیری نادر داودی منتشر شد.
در این شماره «قهوه‌» می‌خوانید: خیالهایی به خط «رلف استدمن (حسن کریم‌زاده)، عکسهای سردبیر از ایوان، بنای ناشناخته (الناز بایرام‌زاده)، خانه نخست‌وزیر (سارا افضلی)، خیابان نوستالژیک کافه‌های متحرک (فرشید قاجار قیونلو)، تماشای مردم فرمی از هنر است (تارا ایزابلا برتن ـ میترا هوشیار). سیاستمداری که از نو باید شناخت (سهام‌الدین بورقانی)، چهره فرهنگی مرد سیاست (سیداحمد محیط طباطبایی)، رفتن توی جلد گل‌آقا، (هادی حیدری)، زبان فارسی آیینه‌دار ملی ما (دکتر محمد‌حسن ابراهیم حبیبی)، استثنا و قاعده (انوشه صادقی)، «فالش» می‌گویم و از گفته خود دل شادم (مهدی معتضدیان)، در بخشی از یادداشت سردبیر این شماره آمده است: «در‌‌میان حجمی از اخبار ناراحت‌کننده و رویدادهای نه‌چندان امید‌بخش، به تولد دو سالگی قهوه رسیدیم، در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با هدف پایه‌گذاری یک تجربه جدید به میدان آمدیم و اکنون، خود آکنده از تجربه‌های نو هستیم. قهوه آن‌گونه که از اسمش برمی‌آید، ارگان قهوه‌خورهای ایران با صنعتگران و بازرگانان قهوه در ایران نشد. چون این تنها بخشی از فعالیت‌های ما در زمینه تولید محتواست.
قهوه، نشریه یک قشر اجتماعی است که می‌کوشد سبک زندگی دیگری، مبتنی بر کیفیت زندگی و هنر را جست‌و‌جو کند. قهوه، نماد انتخاب‌های متفاوت است، انتخاب‌های بهتر. از همین رو با صبر و حوصله این مسیر را طی کردیم و قدم به قدم به شکل‌گیری این مفهوم نزدیک شدیم.
صادقانه بگویم که این چشم‌انداز از روز اول چنین‌ ترسیم نشده بود و رفته رفته به وجود آمد. شعار نشریه از روز اول «برای کیفیت زندگی» بود و خط عمومی مجله متمرکز شد بر مسائلی که با سبک زندگی ما و هنر گره می‌خورد. قهوه در عین حال مجله‌ای است برای توسعه و ارتقای فرهنگ قهوه‌خوری و کافه‌نشینی و جلب رضایت آنها که برای دورهم‌نشینی به کافه‌ها می‌روند یا بخشی از روز خود را در کافه‌ها سپری می‌کنند و …»
روزنامه اطلاعات دو سالگی «قهوه» را به پدید‌آورندگان آن صمیمانه تبریک می‌گوید.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *