سومین «عیدانه کتاب» از استان‌ها آغاز شد

طرح «عیدانه کتاب» با شعار «کتاب عیدی دهیم» از ۲۲ اسفند در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور به جز استان تهران آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، با گذشت شش روز از آغاز ثبت نام کتابفروشی‌ها در سومین عیدانه کتاب، تاکنون ۶۶۱ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۰۹کتابفروشی از مراکز استان‌ها و مابقی از شهرستان‌ها هستند.
طرح «عیدانه کتاب» در تهران از ۲۵اسفند ماه آغاز و تا ۱۲فروردین ماه سال ۱۳۹۷ادامه خواهد داشت.
در این طرح، سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۰۰هزار تومان است و خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان را با ۲۰درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کند.
ثبت نام کتابفروشی‌ها در سومین دوره طرح «عیدانه کتاب» از (۱۶اسفند ) آغاز شده است و کتابفروشان سراسر کشور می‌توانند برای ثبت‌نام در این طرح به سایت www.ketabnet.irمراجعه کنند.
فروش ۲۰ هزار نسخه‌ای در نخستین روز عیدانه کتاب
مطابق با آمارهای به دست آمده از سایت خانه کتاب، در نخستین روز از سومین طرح عیدانه کتاب ۱۹ هزار و ۹۰۲ نسخه کتاب به فروش رفته است.
به گزارش ایبنا، سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب، سه‌شنبه ۲۲ اسفند در ۶۴۱ کتابفروشی کار خود را آغاز کرد. این طرح با رویکرد حمایت بیشتر از کتابفروشی‌های سایر استان‌ها و شهرستان‌ها، دو روز زودتر از استان تهران در استان‌های دیگر آغاز به کار کرده و ۱۱۱ کتابفروش عضو تهرانی، از روز ۲۵ اسفند به این طرح خواهند پیوست.
مطابق با اطلاعاتی که در آمارهای خانه کتاب مشاهده می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.ketabnet.irبه صورت لحظه به لحظه شاهد روند افزایشی آمارها باشند، ۶۴۱ کتاب‌فروشی در نخستین روز طرح توانسته‌اند
۱۹ هزار و ۹۰۲ نسخه کتاب را با مبلغ چهار میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۴۰۱ ریال به فروش برسانند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *