سردار باقرزاده:آمریکایی‌ها باید هرچه سریعتر اطلاعات انسانی جنگ صدام علیه ایران را برگردانند


باقرزاده و مائورر

در دیدار پیتر مائورر "رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ" با سردار سید محمد باقرزاده "فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح" بر لزوم تقویت فعالیت جستجوی مفقودین تاکید شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، سردار باقرزاده در این دیدار ضمن اشاره به سابقه فعالیت‌های صلیب سرخ در ایران در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن و اهمیت نقش صلیب سرخ در فعالیت‌های انسان دوستانه و مقابله با عوارض روانی اجتماعی جنگ؛ خواستار حمایت لجستیکی این کمیته در فعالیت‌های جستجوی برون مرزی شد.
وی با تصریح بر نقش کمیته جستجوی مفقودین در کاهش آلام اجتماعی جنگ و پایان بخشیدن به چشم انتظاری خانواده‌های مفقودین از آقای مائورر درخواست نمود؛ اطلاعات انسانی جنگ عراق و ایران که توسط آمریکائی‌ها از عراق به پنتاگون منتقل شده بود را عودت داده تا سرنوشت آن گروه از شهدایی که در اسارتگاه‌ها به طور مخفیانه به شهادت رسیده و در نقاط نامعلومی دفن گردیده‌اند هر چه زودتر روشن شود.
همچنین در این دیدار فرمانده کمیته جستجوی مفقودین با بر شمردن توانمندیها و قابلیت‌های کمیته جستجوی مفقودین، آمادگی خود را برای انتقال تجارت بیش از ۳۰ سال فعالیت عملیات تفحص را جهت بهره برداری دیگر کشورهای جهان که با حوادث مشابهی مواجهه هستند اعلام کرد.
در این دیدار، مائورر با قدردانی و تشکر از فعالیت‌ها و همکاری‌های کمیته جستجوی مفقودین کشورمان خواستار حمایت کمیته جستجوی مفقودین در حوزه‌های  ماموریتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گردید.
مائورر با اشاره به تشدید درگیریهای منطقه ای و افزایش مفقودین در جنگ‌های اخیر، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر با کمیته جستجوی مفقودین گفت و به چالش‌های موجود در این رابطه اشارهکرد.
رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت‌های خود در دیدارهای اخیر با مسئولین با مقامات کشورمان، این دیدارها را سازنده و مفید برشمرد و خواستار تداوم و گسترش همکاری های دوجانبه با ایران شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *