رونمایی از کتاب «شرح گلستان ؛ هزار پند سعدی» اثر دکتر حسن امین لو

 

مراسم رونمایی از کتاب «شرح گلستان ؛ هزار پند سعدی » اثر ادبی و تربیتی دکتر حسن امین لو در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) برگزار شد.
علی اکبر ولایتی در این مراسم گفت: سعدی هم آرمانگرا بود و هم واقع بین، در گلستان انسان را آنگونه که هست و زندگی می کند، توصیف کرده و در بوستان که نگاه آرمان گرایی دارد، بشر را آنگونه که باید باشد، وصف می کند.
به گزارش ایرنا، مشاور بین الملل مقام معظم رهبری با اشاره به نکات تربیتی و ادبی در بوستان و گلستان گفت: درست است که فردوسی، زبان فارسی را زنده کرده اما سعدی برای شناسایی زبان فارسی به دنیا کار عظیمی انجام داده است.
ولایتی ادامه داد: وقتی بعضی از عبارات عربی گلستان به ادبای شعر عرب معاصر عرضه می شود، آنها می گویند این عبارات در اوج ادبیات عرب قرار دارد. وی سعدی را انسانی عارف و فقیه خواند و گفت: در عرفان، او شاگرد شیخ شهاب الدین سهروردی بود و شرق و غرب عالم را طی کرد و در کاشغر که اکنون جزء سرزمین چین است و در آن زمان در مرز شرقی ایران قرار داشت، اشعار او سروده می شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با نقد برخی از افراد که مذهب سعدی را حنفیه می دانند، گفت: در اشعار او به عصمت و شفاعت ائمه معصومین اشاره شده که این مساله از اعتقادات تشیع است. در این مراسم که با حضور اندیشمندان و ادبای شعر فارسی برگزار شد، از جدیدترین اثر حسن امین‌لو با عنوان «شرح گلستان؛ هزار پند سعدی» رونمایی شد.
کتاب «شرح گلستان؛ هزار پند سعدی» اثر حسن امین‌لو با مقدمه احمد احمدی توسط انتشارات دارالصفا منتشر شده است.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *