روایت زندگی شهید بهشتی در یک فیلم بلند سینمایی

 

مدیرمرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری بیان کرد که با پایان فیلم‌نامه، قرار است سال آینده یک فیلم سینمایی با محوریت زندگی و شخصیت شهید سیدمحمد حسینی بهشتی به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی جلوی دوربین برود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمحمد حسینی مدیر مرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری در رابطه با تازه‌ترین فعالیت‌های حوزه تولید متن که قرار است سال آینده به مرحله اجرایی درآید، گفت: فضای متن ساز و کار مشخصی دارد و آنچه فعالیت‌های ما را از گذشته متمایز کرد این بود که تولیدی را به داخل مجموعه وارد کردیم تا حوزه هنری آرام آرام به سمتی برود که بتواند متن‌های یونیک و مخصوص به خود تهیه کند.
حسینی ادامه داد: سال آینده دو فیلم سینمایی در دستور کار حوزه هنری قرار دارد که یکی از آن‌ها فیلم سینمایی «بیتا، منیژه و اعظم» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی است و با ورود به سال جدید مقدمات اجرایی را فراهم خواهیم کرد. فیلم‌نامه این اثر از ابتدای سال ۹۶ در دستور کار ما قرار داشت و به جرأت می‌توان گفت در حوزه متن جزو بهترین کارهای نگارش شده تیمی خواهد بود.
وی اظهار کرد: تا پیش از این در بهترین حالت متن‌ها سفارشی و توسط کسانی نوشته می‌شد که دغدغه‌مند بودند. آن‌ها کارشان در شوراهای مختلف ارزیابی می‌شد و بعد در سطح سینما ارائه می‌کردند. اما بنا داریم برای اولین بار فرهنگ کار گروهی را در حوزه نگارش فیلم‌نامه به منصه ظهور برسانیم. مدیر مرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به اینکه نگارش نهایی این فیلم‌نامه در حال انجام است، بیان کرد: در مرحله اول کمیسیونی متشکل از ۵ نفر نویسنده جوان خوش‌آتیه سیناپس اولیه را آماده کرده و در حال حاضر متن آماده شده توسط ۲ نفر دیگر نگارش نهایی می‌شود. «بیتا، منیژه و اعظم» قصه‌ای لطیف و گیرا مربوط به زندگی شهید بهشتی به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی است و ایشان انگیزه بالایی برای تهیه آن دارد و من فکر می‌کنم جزو آثار شاخص در سینمای ما ثبت شود. وی در پایان گفت: کارگردان و دیگرعوامل هنوز مشخص نشده چون منوط به مذاکره با حوزه هنری است. اینکه تهیه‌کننده را اعلام کردیم چون معتقدیم این فرد باید از مقطعی وارد پروژه شود تا از نظرات او در حوزه تولید و شرایط فیلم‌سازی بهره بگیریم.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *