دانشگاه علوم بهزیستی، میزبان اولین کنگره بین‌المللی آموزش و سلامت کودکان

 

اولین کنگره بین‌المللی و پنجمین کنگره ملی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان ۲۹ و ۳۰ خردادماه سال آینده در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می‌شود.
دکتر منصوره کریم‌زاده، دبیر علمی این کنگره در گفتگو با روزنامه اطلاعات، با اشاره به همکاری انجمن مطالعات کودکان پیش از دبستان و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در برگزاری این کنگره، گفت: سازمان‌های دولتی مانند بهزیستیوآموزش و پرورش، نظام روان‌شناسی، شهرداری و هلال‌احمر از دیگر سازمان‌هایی هستند که در برگزاری کنگره آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان مشارکت دارند.
وی با تأکید بر اینکه مهلت ارسال مقالات تا ۱۰ اردیبهشت ماه تمدید شده است، ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت کنگره به آدرس www.eche1.ir مقالات خود را ارسال نمایند.
دکتر کریم‌زاده تصریح کرد: مهمانانی از کشورهای مطرح در حوزه آموزش مانند فنلاند، یونان، کانادا و ایتالیا در این کنگره حضور خواهند داشت که بسیاری از آنان از استادان برجسته دانشگاه‌های بزرگ دنیا هستند.
دبیر علمی کنگره بین‌المللی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان با اشاره به اینکه هشت کارگاه پیرامون کنگره ۳۱خرداد ماه برگزار می‌شود، گفت: متأسفانه به مسأله آموزش کودکان به ویژه کودکان زیر ۶ سال در کشور ما کمتر توجه شده است در حالی که بسیاری از تحقیقات در خارج از کشور نشان می‌دهد که هر دلار سرمایه‌گذاری در آموزش دوره کودکی تقریباً هفت دلار صرفه‌جویی در دوره سالمندی را در پی خواهد داشت.
وی افزود: از آنجا که بخش قابل توجهی از رشد اجتماعی، اخلاقی و شناختی در دوره کودکی اتفاق می‌افتد، کشورهای توسعه یافته، روی آموزش پیش از دبستان تمرکز می‌کنند، اما متأسفانه در کشور ما همچنان متولی واحدی برای آموزش‌های این دوره وجود ندارد.
کریم‌زاده تصریح کرد: عدم یکپارچگی در برنامه‌ها، محتوا و سبک‌های آموزش از مهم‌ترین مشکلات آموزش کودکان زیر ۶ سال در کشور است و ما قصد داریم با برگزاری این کنگره، ضمن جلب نظر سیاست‌گذاران بر حوزه حقوق کودکان، دانش و تجربیات محققان را در حوزه تولید محتوا و برنامه‌های اثرگذار آموزشی به اشتراک بگذاریم.
گفتنی است، این کنگره با محورهای اصلی سیاست‌گذاری، آموزش و سلامت تحت موضوعات چشم‌انداز، مأموریت و راهبردهار مدیریت یکپارچهر آموزش و خانواده، محیط زندگی، فضای مجازی و رسانهر رویکردهای آموزشیر استانداردهای آموزشیر آموزش خودمراقبتی و مهارت‌های زندگیر حقوق کودکر سلامت و خانواده، امنیت، محیط زندگی و فضای مجازی برگزار خواهد شد.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *