دانشگاه‌های علوم پزشکی شبکه‌های منطقه‌ای راه‌اندازی کنند

معاون آموزشی وزارت بهداشت از روسای دانشگاه های علوم پزشکی خواست از برنامه تحول و نوآوری در آموزش به طور جدی حمایت کرده و دانشگاه ها شبکه های منطقه ای راه اندازی کنند.
به گزارش مهر، دکتر باقر لاریجانی در نشست مجازی با روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مدیران حوزه آموزش وزارت بهداشت برگزار شد خاطرنشان کرد: اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بحث بسیار مهمی است و در این مسیر دانشگاه ها به سمتی هدایت می شوند که ضمن توجه به برنامه های دانشگاهی ماموریت های ویژه ای را در سطح ملی در آموزش انجام دهند.
وی تاکید کرد: مسئولین در مناطق و ستاد وزارت بهداشت باید تلاش کنند برنامه ها به صورت جدی دنبال شود. هر یک از برنامه های اقدام قسمتی هایی از پازل کلی است که در ارتقای آموزش علوم پزشکی دنبال می شود و دستیابی به اهداف این برنامه مستلزم اجرای تک تک برنامه های اقدام به صورت اثربخش است. لاریجانی ایجاد گفتمان تحول در دانشگاه ها را نکته مهمی ذکر کرد و گفت: اساتید دانشگاه ها باید در اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی درگیر شده و مشارکت داشته باشند.
لاریجانی گفت: بحث آموزش نیاز به حمایت دارد و علیرغم چالش هایی که در دانشگاه ها با آن مواجه هستید از روسای دانشگاه ها می خواهیم اجرای برنامه های تحول در حوزه آموزش را به صورت ویژه حمایت کنند.
وی با بیان اینکه ماموریت های مناطق و دانشگاه ها در حال بازبینی است گفت: ماموریت گرایی دانشگاه ها را به وزارت بهداشت وصل می کند. دانشگاه‌ها در ماموریت هایی که به عهده می گیرند همکار وزارت بهداشت هستند و در تجربه ای که طی چند سال گذشته کسب شد شاهد بودیم که در بسیاری از کارها مثل توسعه رشته پرستاری، اعتباربخشی، بازنگری کوریکولوم رشته هایی مثل دندانپزشکی اقدامات خوبی در سطح ملی انجام شد.
وی افزود: مجموعه این کارها کمک می کند که کشور رشد کند و فقط ستاد نمی تواند کارها را پیش ببرد. دانشگاه ها به هم در مناطق کمک کنند و شبکه های منطقه ای را راه اندازی کنند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *