حمید نعمت الله :«شعله ور» را با مهربانی ببینید

 

حمید نعمت الله با بیان اینکه با حسن نیت نسبت به سیستان و مردمش فیلم «شعله‌ور» را ساخته است، گفت: از همه می‌خواهم این فیلم را با مهربانی نگاه کنند.
به گزارش ایسنا، شنبه چهاردهم بهمن ماه فیلم «شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت الله در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه به نمایش درآمد که نسبت به فیلمهای روز اول جشنواره با وجود ریتم تاحدودی کند آن، رضایت بیشتری از تماشاگران به دست آورد.
در نشست پرسش و پاسخ این فیلم که امین حیایی، بازیگر اصلی و همچنین زهرا خوشکام در آن حضور نداشتند، نعمت الله درباره اعتراضاتی که گفته شده در سیستان و بلوچستان نسبت به فیلم پیش آمده است، بیان‌ کرد: نمیدانم این اعتراض چقدر جدی است ولی شما الان فیلم را دیدید و احترام و عشق به سرزمین سیستان در آن مشخص است. اگرچه شاید مساله مواد مخدر باعث این ناراحتی شده باشد، اما می خواهم بگویم با احترام زیادی در فیلم با مردم برخورد کردیم و وقتی در سیستان فیلم را می‌ساختیم با همه پلان هایی که شکوه و فرهنگ و زیبایی اش را نشان می دهد، مشکلات را نیز نشان دادیم و این از حسن نیت ما است چون بی آبی و مواد مخدر از مشکلات آنجاست و اگر با حسن نیت به فیلم نگاه شود، می بینیم که کاراکتر ما با اعتیاد از تهران به سیستان می‌رود ‌نه اینکه آنجا معتاد شده باشد. به همین دلیل می‌گویم من عاشق و دلسوز سیستانی ها هستم و با مهربانی فیلم را ببینید. مقدم دوست نیز در بخشی از این نشست درباره فیلمنامه توضیح داد: حمید نعمت الله علاقه مند بود که فیلمی درباره جسد بسازد، آن هم به عنوان پدیده ای شایع و اجتماعی که به عنوان یکی از عناصر مهم برای نوشتن فیلمنامه از آن استفاده کردیم.
کارگردان «شعله ور»درباره انتخاب استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با توجه به بستر و فضایی که در داستان بود از جمله غواصی و دریاچه و حتی محرومیت یک شخص حسود این منطقه را انتخاب کردم.
او همچنین درباره طولانی بودن فیلم‌ بیان کرد: هنوز فرصت نشده فیلم را با مردم ببینم ولی فکر می کنم تا حدودی این موضوع درست باشد و اگرچه با توجه به لحن فیلم این روند مناسب است اما می‌توان در مونتاژ تغییراتی ایجاد کرد.
حمید نعمت الله کارگردان، مهدی سعدی تدوینگر، هادی مقدم دوست، پانته آ مهدی نیا بازیگر، محمدرضا شفیعی تهیه کننده، مژگان صابری بازیگر، روزبه رایگا فیلمبردار از جمله عوامل فیلم بودند که در نشست خبری حضور داشتند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *