تقدیر وزارت علوم از مجلس به خاطر مستثنی کردن استادان از ممنوعیت افزایش حقوق

روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه‌ای از اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مستثنی نمودن استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از طرح ممنوعیت افزایش حقوق مقام‌ها و مسئولان کشور قدردانی کرد.
به گزارش ایسنا، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: اقدام نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در مستثنی نمودنِ اعضای هیات علمی دانشگاه ها از طرح ممنوعیت افزایش حقوق مقامات و مسئولان کشور، گامی مهم و اقدامی شایسته و در خور تقدیر در توجه به این قشر فرهیخته، سرآمد و پرورش دهنده سرمایه های انسانی کشور به شمار می رود.‌بی شک این اقدام ارزشمند، ضمن انگیزه بخشی به استادان و فرهیختگان علمی و دانشگاهی می تواند به ایجاد پویایی و نشاط علمی در مجموعه گسترده آموزش عالی کمک شایان توجهی نماید و روند پرشتاب توسعه علم و فناوری کشور را جهشی مضاعف ببخشد.
محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران هم در گفتگو با مهر گفت: براساس مصوبه مجلس مشکل عدم افزایش حقوق اعضای هیات علمی برای سال آینده برطرف شد.
‌وی افزود: سه موضوع پلکانی شدن مالیات، عدم افزایش حقوق و ثابت نگه‌داشتن سقف بازنشستگی در مجلس شورای اسلامی مطرح بود که شامل اعضای هیات علمی نیز می شد .‌نیلی احمدآبادی گفت: پلکانی شدن مالیات به دلیل اینکه حقوق بیشتر اعضای هیات علمی زیر ۱۰میلیون تومان است مشمول این افراد نمی شود.‌وی عنوان کرد: عدم افزایش حقوق مخالف برنامه توسعه کشور به شمار می رفت و یک تبعیض بود.
‌رئیس دانشگاه تهران گفت: براساس قوانین موجود در کشور باید متناسب با تورم، حقوق افراد نیز افزایش یابد، اما اینکه بخشی از مردم افزایش حقوق نداشته باشند و سال آینده مالیات نیز بیشتر پرداخت کنند نوعی تبعیض به شمار می رود.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *