بهترین‌های نوروزی تلویزیون از نگاه مردم معرفی شدند

 

بر اساس نتایج نظرسنجی صداوسیما پایتخت پرمخاطب‌ترین سریال بوده است و اجرای احسان علیخانی و مهران مدیری بیشترین رضایت مخاطبان را در بین برنامه‌های تحویل سال در پی داشته است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما نشان می‌دهد نوروز امسال ویژه برنامه‌های تلویزیون، ۸۳ر۴درصد مخاطب داشته‌ است.
نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما در تهران و ۳۲شهر کشور، نشان می‌دهد تلاش شبکه‌های تلویزیونی و عوامل تولید سریال‌ها و برنامه‌های ترکیبی برای نوروز ۹۷یکی از پربیننده‌ترین نوروزها را برای رسانه ملی رقم زده است؛ به طوری که میزان بینندگان تلویزیون در هفته اول نوروز امسال، ۸۳ر۴درصد بوده است.
بر اساس این نظرسنجی سریال‌های نوروزی ۸۰ر۶درصد و برنامه‌های ویژه تحویل سال ۶۶ر۳درصد بیننده داشته و سایر برنامه‌های تلویزیونی پخش شده در این ایام هم ۷۹درصد بیننده به خود اختصاص داده است.
از میان ۱۲برنامه شاخص بررسی شده در هفته اول نوروز ۹۷، که در ساعات منتهی به تحویل سال از شبکه‌های مختلف سیما پخش شده است، برنامه‌های بهار نارنج، دورهمی، یک یک و اینک بهار با میانگین میزان رضایت ۸۵درصدی مخاطب به ترتیب از بیشترین درصد بیننده برخوردار بوده‌اند و اجرای احسان علیخانی و مهران مدیری بیشترین رضایت مخاطبان را در پی داشته است.
بر این اساس ۷۵درصد از بینندگان تلویزیون در این نظرسنجی، رضایتی بیش از ۹۲درصد از سریال “پایتخت ۵” داشته‌اند و سری دوم مجموعه “دیوار به دیوار”، مجموعه‌”کلاه قرمزی”، “‌تعطیلات رویایی” و “هیات مدیره” در مجموع با کسب رضایتی بیش از ۷۵درصد به ترتیب در رده‌های بعدی از نظر تعداد مخاطبان قرار دارند.
علاقه‌مندان به برنامه‌های سرگرمی تلویزیون، از میان تولیدات ویژه نوروز امسال، بیشترین اقبال را به برنامه دورهمی نشان دادند. به طوری که این برنامه توانست ۶۸ر۵درصد بیننده و ۹۵درصد رضایت مخاطب را به خود اختصاص دهد.
براساس این نظرسنجی، ویژه‌برنامه‌های تحویل سال شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نیز ۲۰درصد مخاطب داشته است.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *