بزرگ لشگری درگذشت

 

بزرگ لشگری موسیقیدان و نوازنده ویلون درگذشت.
فاضل جمشیدی – خواننده- در گفت‌وگو با ایسنا این خبر را تایید کرده است.
بزرگ لشگری ‌از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی بود که صبح ۲۱ فروردین در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت بزرگ لشگری فروردین ماه ۱۳۰۲ در تهران متولد شد و در سال ۱۳۲۳ فعالیت حرفه‌ای هنری خود را آغاز کرد و پس از چند سال به آهنگسازی روی آورد.
او همچنین نواختن کمانچه را نزد حسن بهاری و اصغر بهاری فرا گرفته بود .
این آهنگساز ملودی‌های خاطره انگیزی را ساخت و گفته می‌شود بیش از ۴۰ سال با سازمان رادیو و تلویزیون همکاری داشته است.
قرار است این هنرمند ۲۳ فروردین،ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شود.
مراسم ترحیم لشگری نیز ۲۵ فروردین از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.
بزرگ لشگری خادم موسیقی بود
فرهاد فخرالدینی گفت: ملودی‌های بسیار زیبایی از بزرگ لشگری به یادگار مانده که یک نمونه‌اش همان «طوفان» است. بزرگ لشگری واقعا خادم موسیقی بودند.
فرهاد فخرالدینی (آهنگساز و رئیس شورای عالی خانه موسیقی) در گفتگو با ایلنا گفت: آقای بزرگ لشگری جزو کسانی بود که یک عمر با ایشان کار کرده‌ بودم و متاسفانه امروز این هنرمند را از دست دادیم. سالیان سال با آقای لشگری در رادیو همکار بودم و در تمام این سال‌ها او را مرد آرام و خوبی دیدم. در واقع اصولا اهل جنجال و سروصدا نبود و کار خودش را بدون حاشیه انجام می‌داد.
رهبر سابق ارکستر ملی ایران در ادامه افزود: ملودی‌های بسیار زیبایی از بزرگ لشگری به یادگار مانده که یک نمونه‌اش همان قطعه «طوفان» است که با هارمونی و ارکستراسیون مرتضی حنانه اجرا شد و من هم چند مرتبه آن را با ارکستر ملی ایران اجرا کردم. «طوفان» قطعه بسیار زیبایی محسوب می‌شود.
رئیس شورای عالی خانه موسیقی افزود: آقای لشگری جزو خانواده لشگری‌ها بودند که جواد لشگر آهنگساز نیز پسر عموی ایشان بود. ایشان سن‌شان بالا بود و طی یکی دو سال اخیر نیز همواره کسالت داشتند؛ به هر حال قسمت این بود که امروز در بین ما نباشند؛ روحشان شاد و یادش همیشه گرامی باد.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *