برپایی نمایشگاه پرتره ۱۰۰ چهره ورزشی ایران در کاخ سعدآباد

 

برای نخستین بار ۱۰۰ پرتره نقاشی از چهره های ورزشی ایران که توسط صد هنرمند به تصویر کشیده شده است در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد جمعه ۱۵ دی رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی این برنامه نمایشگاه «۱۰۰ چهره ورزشی ایران» سومین رویدادی است که تحت عنوان «چهره های سرشناس ملی» اینبار بـا خلق ۱۳۷ اثر برای نخستین بار با موضوع چهره‌هـای ورزشی برگزار می شود.
هیوا پاشائی طراح و مسئول برگزاری این نمایشگاه با ذکر این نکته که هدف از برگزاری نمایشگاه نقاشی پرتره یکصد چهره ورزشی ایران قدردانی از مقام ورزشکاران نام آور ایرانی است گفت :این حرکت هنری از آغاز شکل گیری تاکنون، با برگزاری چند دوره ورکشاپ حرفه ای، و آموزش برخی تکنیک هـای گوناگون و مدرن به جمع بسیاری از هنرمندان، موجب پدید آمدن صدها اثر فـاخر و کم نظیر در زمینه «پرتره» شده کـه حاصل آن در موزه قصر تهران، گالری آریانا و فرهنگسرای نیاوران به نمـایش درآمده است.
نمایشگاه پرتره یکصد چهره ی ورزشی ایران دربرگیرنده ۱۳۷ اثر از ۱۰۴ چهره ورزشی است که با انتخاب ۱۰۰ نقاش به تصویر کشیده شده اند.
آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور چهره های سرشناس هنری، ورزشی و فرهنگی جمعه ۱۵ دی ، ساعت ۱۵ در موزه هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.
علاقه مندان برای دیدار از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۶ و روزهای جمعه از ساعت ۹ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، موزه هنرهای زیبا مراجعه کنند.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *