برپایی بخش پژوهش جشنواره موسیقی فجر در موسسه اکو

بخش پژوهش سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از روز پنجشنبه ۲۱دی تا روز جمعه ۲۹دی در موسسه فرهنگی «اکو» با محورهای تخصصی و رویکردهای جهانی برگزار می‌شود.
به گزارش مهر، بخش پژوهش همزمان با آغاز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به دبیری امیر عباس ستایشگر در موسسه فرهنگی اکو برگزار می‌شود. در این دوره پژوهشگرانی از کشورهای آلمان، اتریش، لهستان و ایران بر اساس جدول بخش پژوهشی در روزهای تعیین‌شده به بررسی دیدگاه ها و نظریات مختلف درباره موضوع اختصاصی خود، می پردازند.
بر اساس جدول ارایه شده برنامه بخش پژوهشی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به این شرح اعلام شده است:
پنجشنبه ۲۱دیرساعت ۱۱تا ۱۳ : نشست «ساختار و چشم انداز موسیقی جَز» با حضور میشاییل کار از اتریش
جمعه ۲۲دیرساعت ۱۱تا ۱۴ : نشست «رقابت های رسمی در موسیقی موجودیت، کارکردها، فرصت ها و خطرات» با حضور کلوس نویمن از آلمان.ساعت ۱۴تا ۱۶ : نشست «زیبایی‌شناسی موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با روند موسیقی ایرانی» با حضور محمدسعید شریفیان پنجشنبه ۲۸دیرساعت ۱۱تا ۱۳: کارگاه سنتورنوازی معاصر با محور پاسچر به مدیریت اردوان کامکار جمعه ۲۹دیرساعت ۱۱تا ۱۳: کارگاه آموزشی «پردازش گوش، حس شنوایی، سونوریته» با حضور حمید متبسم.ساعت ۱۴تا ۱۶ : نشست «تعاریف و ساختمان موسیقی الکترو آکوستیک و تاریخچه آن در ایران» با حضور آیدین صمیمی مفخم از ایران و مارتینا کاسکا از لهستان
سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از بیستم تا سی ام دی به مدیریت حمیدرضا نوربخش در تالارهای مختلف شهر تهران برگزار می‌شود.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *