اجلاس گفتگوهای فرهنگی آسیایی امروز گشایش می یابد

 

نخستین اجلاس گفتگوهای فرهنگی آسیایی، امروز با سخنرانی وزرای ارشاد، امور خارجه، علوم و با حضور مهمانانی از ۲۰کشور آسیایی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گشایش می یابد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس گفتگوهای فرهنگی آسیایی، ساعت ۹صبح شنبه ۲۳دی‌ماه، با سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رییس دبیرخانه گفتگوهای فرهنگی بین‌المللی در حسینیه الزهرا‌(س) این سازمان افتتاح می‌شود.
همچنین در این مراسم سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مصطفی آیدین، رئیس هیأت امنای دانشگاه استانبول، محمود نیلی، رئیس دانشگاه تهران، محمد مشکات‌الدین، رئیس دانشگاه شرق داکا و دین شمس‌الدین، مشاور رییس جمهوری اندونزی، به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
بر اساس این خبر، کمیسیون‌های «شرق آسیا»، «شبه‌قاره» و «آسیای مرکزی و قفقاز» این اجلاس، به مدت سه روز و به ترتیب در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و مازندران (بابلسر)، با حضور اندیشمندانی از ایران و ۲۰کشور از قاره آسیا، برگزار خواهد شد.
این همایش به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با همکاری دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه مازندران (بابلسر)، مؤسسه فرهنگی اکو، مجمع بین‌المجالس آسیایی و مرکز گفت‌وگوی همکاری آسیایی، برگزار می‌شود.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *