آغاز جشنواره قصه‌گویی از امروز

بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور ۵۲قصه‌گوی ایرانی و خارجی در بخش‌های مربیان، آزاد، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر از امروز آغاز به کار می‌کند.
به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، در این جشنواره علاوه بر حضور هشت قصه‌گوی خارجی، ۳۰مربی و قصه‌گوی آزاد از سراسر کشور به رقابت در بخش ملی و بین‌الملل خواهند پرداخت.
این در حالی است که دو برگزیده بخش‌ فراگیر (قصه‌گویی مربیان برای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه)، ۱۰برگزیده بخش نوجوان و یک پدربزرگ و یک مادربزرگ‌ نیز قصه‌های خود را برای مخاطبان روایت خواهند کرد.
بر اساس این گزارش، علاوه بر اجراهای صحنه‌ای، کارشناسان و متخصصان طی نشست‌هایی به بررسی موضوع‌هایی همچون «نقش قصه‌گویی در آموزش علوم و فنون»، «فن‌آوری قصه‌گویی» و «شیوه‌های قصه‌گویی برای انتقال مفاهیم درسی و آموزشی» و… خواهند پرداخت.
همچنین در حاشیه‌ این جشنواره ۱۶قصه‌گو به نقاط مختلف تهران همچون مدرسه طباطبایی و کودکان شوش، سرای محله باغ آذری، فرهنگسرای ملل، موزه عروسک‌ها، شیرخوارگاه آمنه، حوزه هنری، مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی و مرکز علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سفر و داستان‌های خود را برای مخاطبان عمومی روایت می‌کنند.
با اعلام دبیرخانه‌ این جشنواره، داوری بخش ملی را اکرم قاسم‌پور، مسلم قاسمی و محمد سیمزاری و داوری بخش بین‌الملل را حمید جبلی، رضا فیاضی، حسن دولت‌آبادی، دیالما مادلار منس و رخسانا خان‌علی بر عهده خواهند داشت.
آیین گشایش این جشنواره ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح دوشنبه دوم بهمن برگزار خواهد شد و برگزیدگان طی مراسمی در روز پنج‌شنبه پنجم بهمن معرفی می‌شوند و ورود به تمامی اجراها آزاد است.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *