۳۰۰۰ فرزند شهدا و ایثارگر لرستان فاقد شغل هستند


اشتغال

مدیرکل بنیاد شهید لرستان با تاکید بر لزوم ‌توجه به سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران و شهدا در استخدام‌های دستگاه‌های اداری استان، گفت: برای بنیاد شهید در لرستان، مجموعاً ۶۰۳ نفر سهمیه پیش‌بینی شده که تحقق آن نیز نیازمند تخصیص منابع مالی لازم است.

به گزارش ایسنا، مراد روشنی در جلسه شواری اداری بنیاد شهید استان، با اشاره به حوزه اشتغال فرزندان ایثارگر و جانباز و خانواده شهدا گفت:  3339 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگر لرستانی در استان فاقد شغل هستند.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان ادامه داد: متأسفانه تاکنون منابع مالی لازم برای تحقق این امر اختصاص نیافته است و این در حالی‌است که مسئولان نسبت به تأمین منابع اشتغال‌زایی ایثارگران لرستان کم‌توجه هستند.

روشنی با اشاره به سهمیه ۲۵ درصدی این افراد در استخدام‌های دولتی، شرکتی، رسمی یادآور شد: همچنین در حوزه استخدام و به کار گرفتن نیرو در ادارات به سهمیه ایثارگران نیز توجه نمی‌شود که لازم است به این موضوع نیز رسیدگی شود.

وی در خصوص مشاغل خانگی در حوزه اشتغال بنیاد شهید و ایثارگران تصریح کرد: بنیاد شهید مانند دستگاه‌های دیگر از این فرصت بهره‌مند نیست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با تاکید بر این‌که امسال پیگیر اشتغال این افراد هستیم، اضافه کرد: بخشی از اشتغال جامعه هدف از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی از صندوق توسعه ملی و همچنین صندوق امید انجام خواهد شد. همچنین در حال رایزنی با بخش‌ خصوصی در استان هستیم که اشتغال فارغ‌التحصیلان بدون شغل فرزندان جانباز و ایثارگر محقق شود.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *