گسترش همکاری شهر کتاب ایران و انجمن ایران‌شناسی ترکیه

به همت رایزنی فرهنگی اسلامی کشورمان در آنکارا و با همکاری مؤسسه شهر کتاب، انجمن ایران‌شناسی ترکیه به ۳۰۰ کتاب در حوزه ادبیات ایرانی مجهز خواهد شد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلا‌ع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران در آنکارا به همراه علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌المللی شهر کتاب با حضور در انجمن ایران‌شناسی ترکیه، با مسئولان این انجمن دیدار و با آنان در خصوص گسترش همکاری‌های فرهنگی گفت‌وگو کردند. در آغاز این نشست که با حضور کاآن دیلک، مدیر انجمن ایران‌شناسی ترکیه، مائده مرتضوی، داستان‌نویس ایرانی و متین یوکزک و مریم نجفی در محل انجمن ایران‌شناسی برگزار شد، کاآن دیلک به ارایه گزارشی از اهم فعالیت‌های انجمن ایران‌شناسی ترکیه پرداخت و در این باره گفت: از زمان تأسیس این انجمن تا کنون توانسته‌ایم کتاب‌های زیادی را از فارسی به زبان ترکی استانبولی و از ترکی استانبولی به فارسی ترجمه کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهیم. در ادامه این نشست محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته از سوی انجمن ایران‌شناسی ترکیه، بیان کرد: شهر کتاب به عنوان یک مؤسسه خصوصی آمادگی لازم را برای گسترش همکاری‌ها در زمینه کتاب را دارد.
وی سپس با تشریح بخش‌های مختلف شهر کتاب و توانمندی‌های این مؤسسه گفت: برگزاری نشست‌های ادبی و نقد شعر به صورت هفتگی و تعامل اندیشمندان و نخبگان فکری در این مؤسسه، بخشی از فعالیت‌های مؤسسه شهر کتاب است. معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب در ادامه ضمن معرفی «جایزه ادبی شهر کتاب» افزود: انجمن ایران‌شناسی ترکیه می‌تواند با الگوگیری از این اقدام مؤسسه شهر کتاب، جایزه ادبی انجمن را همه‌ساله برگزار کند و مؤسسه شهر کتاب آماده کمک به اجرای این مهم و تبادل نظر و ارایه مشاوره است.
در ادامه این نشست حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز با بیان سخنانی مؤسسه شهر کتاب را مجموعه‌ای نامید که در تلاش است تا در توسعه همکاری‌های ادبی بین ایران و سایر کشورها اقدام کند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *