وزیر علوم: «ستاره‌دارها» با من مکاتبه کنند

وزیر علوم گفت: هر کدام از داوطلبان امسال که فکر می‌کنند به دلیل موانعی از جمله ستاره‌ دار شدن نتوانسته‌اند وارد دانشگاه شوند، همراه با دلایل خود مستقیما با من مکاتبه کنند تا به پرونده‌شان رسیدگی شود.
به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در نشست خبری در مشهد در خصوص اظهارات اخیر خود که عنوان کرده بود دانشجوی ستاره‌دار نداریم و آنان کسانی هستند که نقص پرونده دارند، اظهار داشت: آنچه تاکنون مطرح شده این است که بعضا در سال‌های گذشته برخی داوطلبان در تکمیل مراحل ورود به دانشگاه با برخی موانع از جمله مباحث گزینشی روبرو شده‌اند. عملا این افراد هنوز دانشجو نشده بودند که اسم آنها را دانشجوی ستاره دار بگذاریم.
وی عنوان کرد: تعداد معدودی از افراد بودند که به دلایل مختلف از جمله فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی برایشان سئوال بود که در سابقه خود محکومیت دارند یا ندارند که مسائل این مجموعه هم با کمک مسئولین ونهادهای ذی ربط حل شده است و الان برای داوطلبان ورود به دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری سال ۹۶ مشکلی به لحاظ اصطلاح معروف دانشجوی ستاره دار نداریم. غلامی با اشاره به اینکه ممکن است عده ای از افراد مدعی شوند که در سال های گذشته به دلیل ستاره دار شدن نتوانسته اند وارد دانشگاه شوند، تصریح کرد: ضمن اینکه مسئولیت آن سال ها با من نیست، اما پیگیری درخواست های این افراد هم انجام می شود.
وزیر علوم اضافه کرد: هر دانشجویی که خلاف مقررات دانشگاه اقدامی انجام دهد، کمیته انضباطی به آن تخلف رسیدگی می‌کند و بر اساس آیین نامه‌ رای صادر می‌شود؛ ممکن است بعضا رای ها منجر به اخراج دانشجو شود که این موضوع ربطی به ستاره دار شدن معروف ندارد.
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم هم در گفتگو با ایسنا از رفع شدن مشکلات دانشجویان ستاره دار در آینده نزدیک خبر داد.
وی تصریح کرد: تمامی بحث هایی که به نوعی به ستاره دار شدن دانشجویان ارتباط دارد از طریق مجاری قانونی بررسی می‌شود و بر اساس آیین نامه‌ها و مقرراتی که موجود است وزیر علوم با جدیت موضوع را پیگیری می‌کند.
معاون فرهنگی وزارت علوم در ادامه اظهار کرد: برخی دانشجویان در حال حاضر موسوم به ستاره‌دار هستند و این موارد به دوره‌های قبل برمی‌گردد که مسایل آنها به زودی رفع خواهد شد.
دکتر غفاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر آماری از دانشجویان ستاره‌دار نداریم.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *