وزیر بهداشت:مرکز ملی تحقیقات آموزش علوم پزشکی مستقل و خودگردان عمل کند

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم استقلال مرکز ملی تحقیقات آموزش علوم پزشکی گفت: این مرکز نباید با آمد و رفت مدیران و معاونین، دستخوش تغییرات شود و باید بتواند به نوعی خودگردان عمل کند.
به گزارش ایسنا، دکتر حسن‌هاشمی در افتتاحیه مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی، اظهار کرد: در سال ۶۴ شاهد ادغام آموزش پزشکی و وزارت بهداری سابق بودیم و بعد از آن نیز همه در راستای ارتقاء آموزش علوم پزشکی تلاش کردند ولی آنچه در طول چهار سال گذشته رقم خورده است، به نظر می‌رسد متفاوت از گذشته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در این دوره سازمان سنجش آموزش پزشکی را بعد از دو دهه آرزو در قالب یک سازمان شکل دادیم و افراد عالمی مدیریت آنجا را بر عهده گرفتند و آزمون‌ها علمی‌تر برگزار شدند.
وی با اشاره به لزوم همکاری بیشتر این مرکز تحقیقاتی باEDCها گفت: بسیار مهم است که فضایی و آسمانی فکر نکنیم و تلاش کنیم تا مشکل مردم را پیدا کرده و این مشکلات را حل کنیم، چرا که در حوزه آموزش، نمی توان انتزاعی فکر کرد و باید برنامه نوشت و انتظار اجرا داشت و از ناکامی‌های گذشته باید درس بگیریم.
هاشمی با انتقاد از طولانی و گران بودن دوره‌های آموزشی برخی رشته‌های علوم پزشکی، تاکید کرد: باید خدمات را به سمت فوق تخصصی ببریم و طول دوره‌ها را کاهش دهیم. همچنین دوره‌های فوق تخصصی باید در تخصص‌ها ادغام شوند و در بسیاری از رشته‌ها این قابلیت وجود دارد . وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه من نگران هزینه‌ها هستم و به هیچ وجه نمی‌خواهم کوچک‌ترین آسیبی به دانش و مهارت افراد وارد بشود، خاطرنشان کرد: اگر این نیروها را بد آموزش دهیم، شبه جنایت است چرا که مدرک را دست افرادی داده‌ایم که با جان مردم سر و کار دارند، بنابراین شورای گسترش باید نظارت خود را تقویت کند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *