معرفی ۲۲پژوهشگر برتر در جشنواره ابوریحان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جزئیات برگزاری هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه را اعلام کرد.
به گزارش مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر افشین زرقی با تشریح این جشنواره یادآور شد: در جشنواره هجدهم نیز مانند سال‌های گذشته از پژوهشگران برتر دانشگاهی، کشوری و افراد منتخب بین‌المللی تقدیر خواهد شد. امیدواریم این جشنواره بتواند آینه ای برای بروز رشد پژوهشی دانشگاه و فرصتی برای تجلیل از افرادی که در این رشد وتعالی سهیم بودند باشد .
زرقی با اشاره به برگزاری جشنواره در دو نوبت صبح (ویژه اساتید و پژوهشگران) و عصر (ویژه دانشجویان)، گفت: در بخش پژوهشگران داخلی دانشگاه ۱۰۶فرد واجد شرایط در دو گروه اساتید پایه و بالینی در سه رسته استاد، استادیار و دانشیار به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۸نفر براساس شاخص‌های عملکرد پژوهشی، چاپ مقالات، میزان ارجاعات، کارهای بین‌المللی و میزان تولید علم در رشته خود برگزیده شدند.
زرقی افزود: در بخش منتخبان ملی نیز براساس سامانه علم سنجی وزارت بهداشت توسط کمیته جشنواره ۲نفر از افراد برجسته کشوری در علوم پایه و بالینی انتخاب شدند که این امر با توجه به بالاترین اچ ایندکس، تعداد مقالات و میزان ارجاعات صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: براساس شاخص‌های علم سنجی بین المللی نیز دو نفر از اساتید خارج از کشور (از دانشگاه‌هاروارد و دانشگاه پاریس) براساس میزان تولیدات علمی، شهرت بین المللی و کارهای اثرگذار بین‌المللی در پزشکی انتخاب شدند. وی تاکید کرد: سال ۲۰۱۶پرفروغ ترین سال پژوهشی دانشگاه از نظر کمیت و کیفیت بوده است که با حمایت‌ها و تاکیدات ریاست دانشگاه درخصوص رشد علمی انشاءا… در سال ۲۰۱۷نیز شاهد ادامه این روند رشد خواهیم بود.
به گفته وی افزایش شرکت‌های دانش بنیان، افزایش بروز محصولات پژوهشی حاصل از تولیدات علمی، افزایش تعاملات و عقدنامه‌های بین‌المللی و طرحهای HSR از جمله تاکیدات ریاست دانشگاه در کنار رشد تولیدات علمی است.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *