شهادت مظلومامه «کاک رشید» و «ابوبکر» توسط ضد انقلاب


ابوبکر حیدری

نیروهای ضد انقلاب اجازه ندادند «کاک رشید» از خانه‌اش بیرون بیاید و رشید حیدری در میان شعله‌های آتش به شهادت رسید.

به گزارش ایسنا، «ابوبکر حیدری» در اولین روز از تیرماه سال ۱۳۴۲ در روستای شیخ حیدر از توابع شهرستان دیواندره متولد شد. پدرش کاک رشید به کار کشاورزی مشغول بود و مادرش شوکت خانم  هم خانه دار بود.

ابوبکر دوران خردسالی را در زادگاهش پشت سر نهاد و بعد از رسیدن به سن یادگیری وارد مدرسه شد و تا پایان دوره ابتدایی به تحصیلش ادامه داد و بعد از آن درس و مدرسه را برای همیشه کنار گذاشت و به کمک پدرش شتافت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور نیروهای ضد انقلاب در منطقه کردستان، «کاک رشید»  پدر  ابوبکر به عضویت «سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد» درآمد و برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی سلاحبه دست شد.

بعد از مسلح شدن کاک رشید، ابوبکر نیز سیره و روش پدر را در پیش گرفت و به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد درآمد. پدر و فرزند در کنار هم و در دفاع از انقلاب اسلامی حماسه‌های فراوانی را در جای جای کردستان خلق کردند.

گروهک‌های ضد انقلاب روز نوزدهم شهریورماه سال ۱۳۶۱ به خانه کاک رشید هجوم بردند و خانه ‌اش را به آتش کشیدند. نیروهای ضد انقلاب اجازه ندادند کاک رشید از خانه‌اش بیرون بیاید و رشید حیدری در میان شعله‌های آتش به شهادت رسید.

این اقدام وحشیانه گروهک‌های ضد انقلاب نتوانست خللی در اراده آهنین ابوبکر ایجاد کند، به طوریکه ابوبکر بعد از شهادت پدرش با عزمی  راسخ به مصاف نیروهای ضد انقلاب رفت و به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت.

شهید ابوبکر حیدری

این مجاهد بعد از یک عمر مجاهدت در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی، در روز هجدهم تیرماه سال ۱۳۶۲ در روستای «قالوجه» از توابع شهرستان «دیواندره» بر اثر گلوله گروهک‌های ضد انقلاب به سینه‌اش به شهادت رسید و پیکرش در گلزار شهدای دیواندره به خاک سپرده شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *