حیدریان: سینمای مستند بازار تازه می‌خواهد

 

محمد مهدی حیدریان درباره نجات سینمای مستند از بن بست عدم نمایش گفت: باید مستند را از تک بازاری بودن نجات دهیم و برای این حوزه بازار تازه بسازیم.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، محمد مهدی حیدریان معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری از جشنواره بین المللی سینما حقیقت بازدید کرد و استقبال کارشناسان، میهمانان خارجی،مدیران، نمایندگان جشنواره‌های مختلف و اصحاب رسانه از این جشنواره را گواه حرفه ای بودن آن دانست.
ریاست سازمان سینمایی با اعلام این خبر که مرکز گسترش سینمایی مستند در نظر دارد تا در طی سال سرمایه گذاران خارجی را به ایران دعوت و آنان را با ایده‌های مستند سازان ایرانی آشنا کند، تصریح کرد: مستند سازان ما باید به زبان بین المللی ساخت مستند مسلط شوند تا بتوانند فیلم‌هایی بسازند که نه تنها مورد استقبال مخاطب داخلی که مورد توجه تمام دنیا قرار گیرد. وی تاکید کرد: در برنامه جامع ما یکی از اهداف، نجات سینمای مستند از تک بازاری و فراهم کردن شرایط برای دسترسی مستندسازان به بازارهای متنوع جهانی است.او گرایش و توانایی ساخت مستندهای بلند داستانی را یکی از نشانه‌های توانمند شدن مستند سازان ایرانی دانست که آگاهانه مسیر پیش رویشان را طی کرده اند و امروز از این امر کاملا آگاه هستند که مستند سازی مبتنی بر تحقیق است.
محمد مهدی حیدریان گفت: در دوره کنونی مردم از مستند سازان ما انتظار دارند سوژه‌هایی را از فرهنگ،تمدن و زندگی آنها انتخاب و به تصویر بکشند که نقش موثرتری بر زندگی و جامعه شان دارد.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *