تقدیر وزیر ارشاد از خدمات دکتر انتظامی

 

آیین تکریم حسین انتظامی، معاون سابق امور مطبوعاتی و معرفی محمد سلطانی‌فر به عنوان معاون جدید امور مطبوعاتی دیروز با حضور دکتر سید عباس صالحی در دفتر این معاونت برگزار شد.
به گزارش ایسنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین گفت: اقداماتی که در حوزه فناوری در معاونت مطبوعاتی صورت گرفته قابل تحسین است و این معاونت در مجموع در چهار سال گذشته، پیشرو بوده است.تغییر نگاه حمایتی و پرداخت یارانه‌ها از روش مستقیم به مدل‌های دیگر قابل توجه است. تغییر و تحولات ایجاد شده، مدیریت در عرصه رسانه‌ها را با پیچیدگی‌هایی همراه کرده است؛ عرصه رسانه بسیار پیچیده‌تر از دیگر عرصه‌های فرهنگی است.
دکتر صالحی با اشاره به دوستی چهل ساله با دکتر انتظامی به ایده‌پردازی، ریسک‌پذیری، خلاقیت، تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر و سخت کوشی او اشاره کرد و گفت: امیدوارم در سمت جدید نیز در وزارتخانه در کنار من، گام‌های رو به جلویی بردارد؛ سابقه طولانی فعالیت دکتر انتظامی در حوزه مطبوعات و اینکه از درون مطبوعات برخاسته‌است در امتداد فعالیت های او بسیار موثر است.
وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه نه فقط کارهای دکتر انتظامی متوقف نمی شود که جهشی هم در ادامه ایجاد خواهد شد ، به بیان ویژگی‌های دکتر سلطانی‌فر پرداخت و با اشاره به تخصص و حسن شهرت محمد سلطانی‌فر در حوزه ارتباطات و رسانه‌ها، او را فردی مناسب برای تصدی معاونت مطبوعاتی دانست و گفت: معتقدم مسیر رو به جلوی این معاونت با حضور ایشان با سرعت بیشتری به پیش خواهد رفت.
حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر ارشاد هم در آیین معارفه معاون جدید امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی گفت :همه طرح‌ها و برنامه‌های معاونت مطبوعاتی مبتنی بر راهبردها و سیاست‌های عمومی دولت بوده است.رسانه‌ها نماینده افکار عمومی‌اند و کسانی که به دنبال تحدید رسانه‌ها هستند به خطا می‌روند چراکه امنیت کشور مبتنی بر رسانه‌های آزاد است.
وی افزود : ایجاد آرامش در فضای رسانه‌ای، توسعه فعالیت های رسانه ای به لحاظ کمی، کیفی و موضوعی، استقرار دولت الکترونیک و شفافیت از راهبردهایی اصلی در فعالیت های معاونت امور مطبوعاتی بوده است.
وی در پایان گفت :حضور دکتر سلطانی‌فر نوید بخش تحولات بسیاری در حوزه رسانه ها است.
محمد سلطانی فر، معاون مطبوعاتی وزرات ارشاد هم در بخشی از صحبت‌هایش گفت :کار بزرگی که معاونت مطبوعاتی طی چند سال گذشته انجام داد توجه به مسئولیت اجتماعی در حوزه رسانه ها و همچنین گسترش دولت الکترونیک در انجام امور است. اینکه مردم بتوانند بدون مراجعه حضوری کارهای خود را پیگیری کنند کار بسیار بزرگی است و در حالی که بسیاری از سازمان‌ها فقط شعار می دهند ، دولت الکترونیک در معاونت امور مطبوعاتی محقق شده است.
وی در ادامه افزود: در قانونمند کردن امور باید انعطاف داشته باشیم و این می‌تواند به شفافیت کمک کرده و کاهش تصدی‌گری دولت‌ها را در پی داشته باشد.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *