برگزاری کنگره‌ بین‌المللی نظامی در تبریز


image.png

کنگره‌ بین‌المللی "نظامی گنجوی"، هفتم اسفندماه در تالار تربیت معلم تبریز برگزار می‌شود.

مسلم اورنگی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این همایش با هدف پاسداشت بزرگان علمی و فرهنگی کشور برگزار می‌شود که “حکیم نظامی گنجوی” نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌آید. این شاعر که اصالتا آذری‌زبان بوده، تمامی شعرهایش به زبان فارسی سروده شده که این نیز نشانگر عشق و علاقه‌ او به زبان فارسی و ایران است.

او درباره محورهای این کنگره گفت: نقش زبان فارسی در منظومه فکری ادبی نظامی، فرهنگ‌شناسی اشعار نظامی، مروری بر زندگی‌نامه و دیدگاه‌های وی، نقش نظامی در ادبیات جهان، مروری بر عرفان، نگاه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی نظامی و فرهنگ‌شناسی اشعار وی از جمله محورهای این کنگره به شمار می‌آیند.

اورنگی با اشاره به ارسال مقالات به صورت آنلاین به این کنگره بیان کرد: ارسال مقالات به صورت آنلاین و از طریق سایت کنگره امکان‌پذیر است. پس از دریافت آنلاین، مقالات به داوران ارسال می‌شود.

او افزود: انجمن‌های ادبی و دانشگاه‌های مختلف نیز استقبال خوبی از این کنگره کرده‌اند و تعداد مقالات ارسالی روز به روز در حال افزایش است. متقاضیان می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ دی ماه سال جاری به آدرس اینترنتی www.nezamiganjavi.com ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *