برگزاری بزرگداشت چهارمین سالیاد دکتر کاظم معتمد نژاد

 

رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در زمانی که مکارم اخلاق در جامعه کم رنگ شده است، بزرگداشت انسان‌های اخلاق گرا مانند دکتر معتمد نژاد می تواند برای نسل جوان درس‌های بزرگی به همراه داشته باشد.
به گزارش خبرنگار ما دکتر محمد مهدی فرقانی عصر روز سه شنبه در آیین بزرگداشت چهارمین سالگرد درگذشت دکتر کاظم معتمد نژاد، پدر علوم ارتباطات ایران در محل دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی افزود: نسل جوان که حضور این گونه شخصیت‌های علمی را تجربه نکرده است باید با میراٍث جاویدان آنها بیش از پیش آشنا شود.
وی میراث دکتر معتمد نژاد را به دو بخش علمی و اخلاقی تقسیم کرد و گفت: بدون تردید به همان اندازه که این استاد گرانقدر در مباحث علوم ارتباطات منشاء تولید و توسعه آثار بزرگی بوده است در مکارم اخلاقی نیز درس‌های بزرگی به همه شاگردان خود داده است.
به گفته این استاد دانشگاه نام و یاد دکتر معتمدنژاد به دانشکده علوم ارتباطات اصالت بخشیده و امروز همه شاگردان او در این دانشکده منش و روش آن استاد فقید را سرلوحه فعالیت‌های علمی و عملی خود قرار داده اند.
دکتر فرقانی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ویژگی‌های شخصیت علمی و اخلاقی دکتر معتمدنژاد پرداخت و با ستایش از روحیه همکاری و مشارکت مثال زدنی آن استاد فقید گفت: هدف اصلی و غایی برای وی پیشرفت جامعه ایران بود و به همین خاطر به هرکاری که به ایشان ارجاع می شد با تمام وجود مشارکت می کرد.
وی تصریح کرد: مشارکت در تاسیس نخستین دانشکده علوم ارتباطات در ایران، تولید ادبیات در حوزه روزنامه نگاری، ایجاد نگرش علمی به روزنامه نگاری در ایران، تالیف اولین کتاب روزنامه نگاری و ابداع نوآوری‌هایی از قبیل استقلال حرفه ای روزنامه نگاران، نظام جامع رسانه‌ها و مانند آنها از میراث جاویدان دکتر معتمدنژاد بوده است.
براساس این گزارش دکتر‌هادی خانیکی، دکتر یونس شکرخواه، دکتر احمد میرعابدینی استادان علوم ارتباطات و از شاگردان دکتر کاظم معتمدنژاد و دکتر رامین معتمدنژاد فرزند آن استاد فقید نیز در این آیین با بیان برخی از خاطرات خود به ویژگی‌های او برای مطالعات ارتباطی اشاره کرده و بر نقش بی بدیل وی در توسعه علوم ارتباطات در ایران تاکید کردند.


منبع: روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *