اعلام نتایج ششمین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی


سومین جشنواره ملی اسباب بازی

نتایج ششمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز از سوی دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کانون، در این کمیسیون ۹۴ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد، ۳۰ پرونده ثبتی و ۶ اسباب‌بازی خواستار مجوز تولید و ۳۰ سرگرمی مربوط به بخش واردات اسباب‌بازی در گمرک‌های مربوط به حوزه ستادی دبیرخانه بودند.

از مجموع پرونده‌های ثبتی، ۳۰ پرونده از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد که از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی‌ها، هفت پرونده در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی پنج پرونده در گروه فکری، هفت پرونده در گروه فرهنگی‌هنری و سه پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه‌ای قرار داشتند.

هم‌چنین از مجموع پرونده‌های متقاضی مجوز تولید با ۶ پرونده موافقت و ۳۳ پرونده درخواست ثبت به دلیل عدم احراز شرایط در این کمیسیون رأی نیاورد اما با مجوز تولید هشت پرونده موافقت شد.

مجموع پرونده‌های مجوز تولید در این کمیسیون ۳۰ پرونده است که از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی پنج پرونده حرکتی مهارتی، پنج پرونده در گروه فکری، سه پرونده فرهنگی هنری و سه پرونده الکترونیکی و رایانه‌ای است.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های در ۶ گروه حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *