ابلاغ فهرست کتب مرجع علوم پزشکی به دانشگاه ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت به اقدامات کمیسیون ملی کتب مرجع اشاره کرد و گفت: فهرست کتب مرجع علوم پزشکی تا بهمن ماه به دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
به گزارش مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی گفت: از جمله مهمترین توفیق های بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی این است که مسئولین دانشگاه ها را برای مباحث آموزش گردهم می آورد و خوشحالیم که با تشکیل مناطق آمایشی دانشگاه های مناطق همکاری خوبی با یکدیگر دارند .
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: هدف از بسته مرجعیت علمی در دانشگاه های کشور این است که ماموریت ملی دانشگاه تعیین شود و اساتید بدانند در چه مسیری باید حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم دانشگاهها نقش های ملی و بین المللی داشته باشند و از منابع خارج از دانشگاه برای اجرای این ماموریت ها استفاده کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مهم است که دانشگاهها محیط خود را به صورت فعال رصد کنند و متناسب با نیازهای حال و آینده نظام سلامت و پیشرفت فناوری های روز دنیا نسبت به گسترش آموزش علوم پزشکی اقدام کنند .
وی از راه اندازی کمیسیون ملی آموزش های مهارتی نام برد و گفت: دانشگاه ها و موسسات خصوصی که آمادگی برگزاری دوره های مهارتی در حوزه علوم پزشکی را دارند می‌توانند به این کمیسیون اعلام کنند و نسبت به ارائه این آموزش ها با مجوز وزارت بهداشت اقدام کنند.
لاریجانی از اتمام اعتباربخشی موسسات و بیمارستان های آموزشی خبر داد و گفت: نتایج اعتباربخشی در شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی تصویب شده و به دانشگاه ها فرصت داده شده تا چنانچه نکته ای در این خصوص وجود دارد منعکس کنند.


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *